Uppfödare -Korthårig tax

Kennelnamn / ÄgareHemsida mm / E-mailstorlek / Lokalklubb
Askmaden’swww.askmaden.senormaltax
Marie & Tommy Jacobsen, Sjuntorp, 0706-423551tommy.tax.jacobsen@telia.comBohuslän-Dal
*******
Belgian JoyFacebook // Kennel Belgian Joynormaltax
Åsa Brusbäck Green och Krister Green, Huskvarna, 070-5314359 och 076-1159328asa.brusback@gmail.comSmåland
*******
Cewellswww.cewells.sedvärg- och kanintax
Lise-Lott Lundberg & Camilla von Walden, 070-7325321 /073-9039865cewellskennel@outlook.comUppland
*******
Dachmore’sKenneldachmores (webnode.se)dvärg- & kanintax
Mia Dahlberg Gjerdingen, Knutby, 0700-679937kenneldachmores@hotmail.comUppland
*******
Friends Alwayswww.kennelfriendsalways.se dvärg- & kanintax
Ann-Christine Ekelund, Vendelsö, 070-4927056ekelund.anki@gmail.comÖstsvenska
*******
Fädernegårdenswww.fadernegardens.sedvärg- & kanintax
Helena Knez, Ytterby, 0708-142930helena.knez73@gmail.comVästsvenska
*******
KaiserküsseFacebookalla storlekar
Fenja & Ellinor Svensson, Mölnbo, 0708-358613, 0733-401098fenjastaxar@gmail.comSödermanland
*******
KeonomisFacebookdvärg- & kanintax
Carina Olsson. Iggesund, 070-5418838804olsson@telia.comGävleborg
*******
Klockarbol’swww.klockarbols.kennelsida.se/dvärg- & kanintax
Mats & Susanne Forslund, Järlåsa, 0706-397179klockarbols.kennel@gmail.comUppland
*******
Knallåsen’swww.wieslander.infodvärgtax
Helén Wieslander, Gislaved, 0709-460377knallasens@gmail.comSmåland
*******
Lilla Farsbo’swww.lillafarsbos.sedvärg- & kanintax
Åsa Swenson, Ulrika, 0702-965818asa.swenson@gmail.comÖstergötland
*******
Lillsjöskogenswww.lillsjoskogens.senormaltax
Birgitta Sterner, Östersund, 063-101044, 0705-254528birgitta.sterner@telia.comJämtland/Härjedalen
*******
Lubera Star’salla storlekar
Magdalena Lubera, Ljungbyhed, 0704-213063pigelin_86@hotmail.comSkåne-Blekinge
*******
LyckobergetsFacebooknormaltax
Peter Karlsson, Jönköping, 070-5499250mobel.tapetserare@gmail.comSmåland
*******
LyckstaborgFacebooknormaltax
Göran Ask, Blentarp, 0708-161075goranjask@outlook.comSkåne-Blekinge
*******
Lyngberganormaltax
Carina Uhlén, Berghem, 070-3111103carina.uhlen@gmail.comVästsvenska
*******
Långarums KennelInstagram Långarums kennelnormaltax
Joakim Arvidsson, Norra Unnaryd, 070-3827080jocke@ji-bes.seSmåland
*******
Långsjönswww.langsjonskennel.sedvärg- & kanintax
Ann & Siv Bengtsson, Heberg, 0346-51235, 0705-457734info@langsjonskennel.seHalland
*******
Mellangaards Mon AmiInsta mellangaards Mon Amidvärg
Cherie Gustafsson, Loftahammar, 073-6325470Cheriemg@hotmail.comSmåland
*******
Oliwhistarswww.oliwhistars.se / Facebook / Instagramdvärg- & kanintax
Marlene Hagblom, Älvsjö, 070-7688807Oliwhistarshundar@yahoo.seÖstsvenska
*******
Peppersaint’swww.peppersaint.senormaltax
Kim Norlin & Eva Bermsjö, Klippan, 0703-11 64 06peppersaint@telia.comSkåne-Blekinge
*******
Rosie-Magee’sdvärgtax
Marie Hirschfeldt, Spånga, 070-8828181marie.hirschfeldt@gmail.comÖstsvenska
*******
Royal Doxie’swww.facebook.com/RoyalDoxiedvärg- & kanintax
Emmelie Bäckman, Karlstad, 0760-182696royaldoxies@outlook.comVärmland
*******
Räbbåsenswww.rabbasenskennel.sedvärg- & kanintax
Yasmine Boulechfar, Stöde, 0702- 902786yasmineboulechfar@gmail.comNorra
*******
Sabaku Inuswww.sabakuinus.comnormaltax
Pernilla Hallström, Hölö, 0704-832764sabakuinus@hotmail.seSödermanland
*******
Salarpsdvärgtax
Suzanne Fröling Fredholm, Hammenhög, 070-201 50 65suzanne.fredholm@simris.nuSkåne-Blekinge
*******
Sandenhedswww.sandenhed.sedvärgtax
Catharina Sandberg, Järna, telefon saknasinfo@sandenhed.seSödermanland
*******
Saymore’sFacebookdvärg- & normaltax
Ingvor La Fleur, Gullbrandstorp, 0730-472849saymores@live.seHalland
*******
Straxwww.kennelstrax.sedvärgtax
Kjell Lindström & Jan Sixtfors, Grödinge, tel/fax: 08-50030009, 0705-312450kennelstrax@hotmail.comÖstsvenska
*******
Taxcelentwww.taxcelent.sedvärgtax
Christian Gabler, Osby, 0709-282193christian.gabler@taxcelent.seSkåne-Blekinge
*******
Taxdaxhttps://www.kenneltaxdax.se/dvärg- & kanintax
Tove Griph, Vegby, 0708-915656Tove.griph@gmail.comSkaraborg
*******
Teamaideswww.teamaides.sedvärg- & kanintax
Susanna Johansson, 0702-632654, Nolinfo@teamaides.seVästsvenska
*******
ToppskottetsToppskottets Kennellnormaltax
Sophia Bergkvist, Uppsala, 070-795 12 07Sophiabergkvist@hotmail.comUppland
*******
Wienerfriendnormaltax
Karin Elvingsson, Uppsala, 070-4958997kelvingsson@hotmail.comUppland
*******
Viltgläntan´swww.viltglantans.kennelsida.se/dvärg- & kanintax
Ann-Charlotte Kraft, Grums,+46768318071 lotta.kraft@yahoo.seVärmland
*******
Vågbrytarensnormaltax
Anette Bossmark, Träslövsläge, 073-0980661anette.bossmark@varberg.seHalland
*******